پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نماینده عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

بند سیاه چادرهای عشایر گچساران به لوله های نفت وصل است

نماینده عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: بند سیاه چادر عشایر گچساران به لوله های نفت وصل است، آیا از عدالت به دور است که بخشی از درآمد این منابع عشایر اختصاص یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، نماینده نادر نادری در شورای عشایری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: عشایر  این استان در تمام طول سال در کوه ها و تپه ها و ماهورها زندگی می کنند و به طور غیرمستقیم حفاظت و حراست از منابع طبیعی، نفت و گاز را برعهده دارند.

وی ادامه داد: آلودگی منابع نفتی و گازی در گچساران باعث می شود عشایر و احشام آنان در معرض خطر باشند، آیا از عدالت به دور است که بخشی از درآمد این منابع به این قشر زحمت کش که بند سیاه چادرهایشان به لوله های نفت وصل است اختصاص یابد.

نادری گفت: به دلیل فرسودگی ناوگان عشایر و مشکلات تنش آبی، نیاز است تعدادی کامیون آبرسان به عشایر استان اختصاص داده شود تا یادگاری از دولت انقلابی نزد عشایر بماند.

نماینده عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: در مناطق عشایری جنوب گچساران، حدود 11 هزار هکتار زمین کشاورزی و مراتع وجود دارد که بین سد چمشیر و کوثر قرار گرفته ولی عشایر از این نعمت الهی بی‌بهره‌اند.

وی از مسئولین درخواست کرد به دلیل شرایط خاص استان، ماشین آلات برای بازگشایی راه های عشایری اختصاص دهند و افزود: بر اثر خشکسالی که بر زندگی عشایر، تامین علوفه دامی و پرداخت تسهیلات به عشایر ضروری است و با توجه به گرانی داروهای دامی، از مسئولین تقاضا داریم داروهای یارانه ای در اختیار عشایر قرار داده شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢ آذر ١٤٠٠ - ١٢:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: