پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


پرداخت 69 میلیارد تومان تسهیلات به عشایر خراسان جنوبی در سال جاری

از ابتدای امسال 69 ميليارد تومان تسهیلات برای تامین نهاده دامی و حمایت از تنوع شغلی به عشایر خراسان جنوبی پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی در نشست هیئت اندیشه ورزی بسیج عشایری با بیان این مطلب گفت: هدف امور عشایر، ماندگاری و حفظ عشایر در محلات عشایری، حفظ تولیدات و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها و حاشیه نشینی و کمک به امنیت جامعه است.

مهدی عصمتی پور در اشاره به خدمات امور عشایر استان به عشایر، افزود: آبرسانی سیار و پایدار، پرداخت تسهیلات بانکی، توزیع پنل های خورشیدی، مرمت قنات‌ها و ایلراه ها، توزیع نهاده دامی یارانه ای، واکسیناسیون رایگان و پیگیری خرید دام از اقداماتی است که با هدف خدمت رسانی به عشایر  استان انجام می شود.

وی اظهار داشت: بر اساس قانون، ادارات امور عشایر باید به کسانی خدمات دهند که در سامانه آماری ثبتی مبنایی کشور، اطلاعات خود را درج کرده باشند.

 مسئول بسیج عشایری خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: عشایر نه تنها مرزداران و امنیت آفرینان کشور می‌باشند بلکه توليدکنندگان و مولدان بی‌منت کشور در زمینه تولید گوشت قرمز، لبنیات و صنایع دستی می باشند.

حسین نجف پور افزود: اولویت گذاری در رفع مشکلات جامعه عشایری استان از اهداف اصلی هیئت اندیشه ورزی بسیج عشایری می باشد.

وی اظهار داشت: ظرفیت برای افزایش خدمات رسانی به عشایر وجود دارد که باید با مدیریت و پیوند سازمان‌های متولی با یکدیگر محقق گردد و این مسئولیت اصلی هیئت اندیشه ورزی بسیج عشایری خراسان جنوبی می باشد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٥ آبان ١٤٠٠ - ١٤:١١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: