پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


توزیع 558 تانکر آب در قشلاقات عشایری لرستان

مدیرکل امور عشایر لرستان از توزیع ۵۵۸ دستگاه تانکر ذخیره آب شرب در مناطق قشلاقی عشایر این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امورعشایر ایران به نقل از روابط عمومی امورعشایر لرستان، سید ضیاء موسوی نیا با اعلام این مطلب افزود: این اقدام در راستای طرح ارائه خدمات به عشایر کوچنده و جهت تسهیل در امرار معاش و خدمت به این قشر مولد صورت گرفته و باتوجه به خشکسالی سال های اخیر و آثار آن بر زندگی عشایر، جانمایی تانکرها بر حسب تقاضای این قشر انجام شده است.

وی گفت: هم اکنون در مناطق قشلاقی عشایر استان تعداد هشت دستگاه کامیون مجهز به تانکر ۱۲ هزار لیتری به طور شبانه روزی مشغول حمل آب شرب برای عشایر هستند.

موسوی نیا ادامه داد: همچنین ۴۵۰ تانکر دوهزار لیتری چرخدار و ۱۰۰ تانکر۵۰۰ لیتری ثابت به صورت رایگان در اختیار عشایر لرستان قرار داده شد تا از ذخیره آنها برای آب شرب استفاده کنند.

 مدیرکل امور عشایر لرستان گفت: استمرار زندگی کوچندگی، ارتقای میزان رفاه و برخورداری از امکانات و خدمات به منظور ایجاد عدالت در جامعه، افزایش میزان تولید و کاهش ضایعات در جامعه عشایری لرستان همواره مورد تاکید امور عشایر استان بوده است.

وی ابراز داشت: علاوه برتامین آب شرب مورد نیاز عشایر لرستان، قسمتی از نهاده دامی مورد نیاز آنان همزمان با کوچ به قشلاق، در انبارهای بزرگ و چند منظوره واقع در "قلعه رزه" از توابع بخش الوار گرمسیر و "سراب حمام " شهرستان پلدختر ذخیره شده تا عشایر برای تحویل سهمیه نهاده دامی خود متحمل هزینه های حمل بار نشوند.

موسوی نیا افزود: عشایر لرستان علاوه بر تعلیف بیش از ۶۰درصد دام خود در مراتع استان، سالانه نیازمند ۱۰۰ هزار تن نهاده دامی به صورت تعلیف دستی هستند که دولت ۳۰ درصد این میزان را تامین می کند و مابقی آن بر عهده خود عشایر است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٥ آبان ١٤٠٠ - ١٣:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: