پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


نایب رئیس فراکسیون‌ عشایری مجلس:

از محل اعتبارات نفت سهم عشایر در نظر گرفته شود

نایب رئیس فراکسیون عشایری مجلس گفت: با توجه به آلایندگی نفت در گچساران، انتظار داریم از محل اعتبارات نفت سهم عشایر در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، مهدی روشنفکر در شورای عشایر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به محرومیت عشایر  استان اظهار داشت: با توجه به اینکه آلایندگی نفت در گچساران عشایر منطقه را نیز در برمی‌گیرد، انتظار داریم از محل اعتبارات نفت سهم عشایر در نظر گرفته شود.

نایب رئیس فراکسیون‌ عشایری مجلس بیان داشت: روند کاهش جمعیت عشایری در سه دهه گذشته نگران‌کننده است و دولت باید در این زمینه تدبیر کند.

وی گفت: بخش عظیمی از جنگل استان در آتش سوخت با اینکه دومین استان در برخورداری از ظرفیت جنگل در کشور هستیم، اما در داشتن تجهیزات لازم ضعیف هستیم.

روشنفکر با اشاره به مشکلات عشایر استان، گفت: تامین آب، راه‌ ارتباطی، آموزش، بهداشت، تامین علوفه دامی و از مهم‌ترین مطالبات عشایری استان است.

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس با تاکید بر توجه ویژه دستگاه‌های اداری به جامعه عشایری، افزود: قانون دستگاه‌ها را ملزم کرده به حوزه عشایری توجه لازم را داشته باشند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢ آذر ١٤٠٠ - ١٢:٤٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: