پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


اختصاص 21 میلیارد تومان به عشایر ایلام از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: در سفر رئیس جمهور به ایلام 210 میلیارد تومان برای عشایر استان مصوب شده که در حال پیگیری هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر ایلام، فرشاد یاسمی اظهار داشت: 15میلیارد تومان برای مرمت، نگهداری ایلراه های موجود و احداث ایل راه های جدید، سه میلیارد تومان نیز برای تامین پنل های خورشیدی و سه میلیارد تومان نیز برای خرید تانکر های حمل آب مصوب شده است.

وی ابراز داشت: ایلراه ها یکی از مشکلات عمده عشایری استان است که با توجه به سخت گذر، کوهستانی و شیب دار بودن بیشتر این مسیرها، بهسازی یا احداث جاده های عشایری یک ضرورت است.

مدیرکل امور عشایر ایلام یادآور شد: حدود 2500 کیلومتر ایلراه عشایری در استان ایلام وجود دارد که با کمترین بارندگی دچار آسیب دیدگی می شوند که این ایلراه ها نیازمند نگهداری دائمی هستند و حذف یا بهسازی مسیرهای خطرناک و سخت گذر، احداث ابنیه نظیر پل سازی از الزامات راه های عشایری استان است که برای هر شهرستان یک ایلراه مهم و دارای اولویت برای هزینه این اعتبار در نظر گرفته شده است.

یاسمی اضافه کرد: تامین آب شرب عشایر از دیگر مصوبه های سفر ریاست جمهوری بود که در این راستا سه میلیارد تومان برای خرید دو دستگاه تانکر آبرسان مصوب شده در حالیکه تامین آب عشایر استان به ۲۰ دستگاه تانکر نیاز دارد و در حال حاضر این اداره کل دارای ۱۵ دستگاه تانکر آبرسان است که عمده این تانکرها فرسوده و از رده خارج هستند و باید با تانکرهای جدید تعویض شوند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مصوبه های سفر ریاست جمهوری به استان ایلام، تصویب پرداخت سه میلیارد تومان برای خرید ۲۵۰ پنل خورشیدی است، یادآور شد: از جمعیت ۹ هزار خانواری عشایری استان سه هزار خانوار پنل خورشیدی دریافت کرده اند و در طی یک برنامه پنج ساله شش هزار خانوار دیگر به پنل های خورشیدی مجهز می شوند که ۱۰درصد از هزینه پنل را خود عشایر و ۹۰ درصد باقیمانده را دولت پرداخت می کند.

مدیرکل امور عشایر ایلام یادآور شد: اجرای مصوبه های سفر ریاست جمهوری حدود ۱۰درصد از مشکلات عشایر استان را مرتفع می کند و باعث کاهش برخی از نیازها و مشکلات جامعه عشایری می شود و البته مواردی چون تامین نهاده دامی، خرید دام مازاد و تامین آب عشایر همچنان از مشکلات اساسی عشایر است که باید به آنها توجه ویژه ای شود.

یاسمی اضافه کرد: محل های تامین اعتبار این مصوبه ها مشخص و ابلاغ شده و این اعتبارات از محل تسهیلات صندوق کار آفرینی امید، منابع مالی ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان پرداخت خواهد شد و در حال پیگیری و رایزنی برای تخصیص مبالغ مصوب شده هستیم.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٤ آبان ١٤٠٠ - ١٢:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: