پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی:

تعلل در خرید دام در آذربایجان شرقی باعث نارضایتی عشایر شده است

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی گفت: عدم پاسخگویی نماینده پشتیبانی امور دام استان در خصوص خرید تضمینی دام، باعث نارضایتی شدید عشایر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان شرقی، سیدمحمد حسن آل هاشم با گلایه از شرکت پشتیبانی امور دام استان، اظهار داشت: علی رغم ابلاغ دستورالعمل از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای خرید دام از عشایر و تشکیل کارگروه های استانی به ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان و پیش بینی و تمهیدات لازم برای اجرای این طرح، متأسفانه اداره کل پشتیبانی امور دام استان به عنوان متولی خرید دام به بهانه های مختلف برای اجرای این طرح ایجاد مشکل می نماید.

وی ادامه داد: در شهرستان های اهر، بناب و سراب علی رغم جمع آوری دام در محل های مورد نظر توسط اتحادیه تعاونی های عشایری استان به عنوان مباشر اجرای این طرح، نماینده پشتیبانی امور دام از حضور در محل و پاسخگویی به تلفن ها خودداری می کند که موجب تنش و ناخرسندی شدید در بین عشایر استان شده است.

وی یادآور شد: مقرر شده است به منظور حمایت از عشایر و برای جلوگیری از ایجاد تنش در قیمت گوشت قرمز در بازار، خرید حمایتی 50 هزار رأس میش مازاد و حذفی عشایر استان انجام شود.

آل هاشم با بیان اینکه هماهنگی های لازم از طریق مدیرکل دامپزشکی و معاون تولیدات دامی استان در خصوص بررسی ابتلای دام به بیماری و آبستن نبودن دام بعمل آمده است، از دستگاه های متولی خواست در راستای اجرای تفاهمات ملی در خصوص خرید تضمینی دام عشایر استان اقدام لازم را بعمل آورند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٩ آبان ١٤٠٠ - ١٦:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: