پنل ارسال خبر
نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر ایلام اعلام کرد:

ده هزار راس دام عشایر ایلام خریداری می شود

مدیرکل امور عشایر ایلام از فراهم شدن مقدمات خرید ده هزار راس دام عشایر این استان توسط شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام در تهران در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران وضعیت عشایر این استان، خرید دام مازاد، پلاک کوبی، هویت گذاری و صدور کارت تردد دام، کوچ پاییزه، توزیع پنل های خورشیدی و تزریق واکسن کرونا به عشایر استان را تشریح کرد.

مدیرکل امور عشایر ایلام در خصوص خرید حمایتی دام عشایر گفت: به دلیل ظرفیت پایین کشتارگاه ها در ایلام، مقدمات خرید ده هزار راس دام زنده از عشایر استان توسط شرکت پشتیبانی امور دام برای ارسال به استان تهران فراهم شده است.

فرشاد یاسمی گفت: در سفر اخیر رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی به ایلام خرید دام مازاد عشایر ایلام که 57 هزار راس بود به 85 هزار راس افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه روزانه 250 تا 300 راس دام مازاد عشایر استان ایلام توسط شرکت پشتیبانی امور دام و با مباشرت اتحادیه عشایری خریداری می شود، افزود: از ابتدای اجرای طرح خرید حمایتی دام عشایر تاکنون شش هزار و 355 راس دام از عشایر ایلام خریداری و در کشتارگاه صنعتی ایلام کشتار، بسته بندی و برای توزیع در سطح کشور ذخیره سازی شده است.

یاسمی گفت: برای حمایت از عشایر استان به عشایری که دام آبستن دارند نهاده دامی جو به صورت مدت دار سه ماهه می دهیم تا پس از باروری، دام  خود را به فروش برسانند.

 

کوچ پاییزه عشایر ایلام تا پایان آبان به پایان می رسد

مدیرکل امور عشایر استان ایلام با اشاره به اینکه کوچ پاییزه عشایر استان تا پایان آبان ماه به پایان می رسد و در قشلاقات خود مستقر می شوند، خاطرنشان کرد: تمام جمعیت عشایری ایلام کوچ درون استانی دارند و در فصل قشلاق دوهزار خانوار عشایری از چهار استان کرمانشاه، همدان، خوزستان و لرستان به استان ایلام کوچ می کنند.

یاسمی بیان داشت: جمعیت عشایری استان ایلام 9هزار و 736 خانوار با جمعیت 60 هزار نفر است که یک میلیون و 400 هزار راس دام در اختیار دارند و 670 هزار هکتار از یک میلیون و 100 هزار هکتار مراتع استان در اختیار آنان است.

 

اختصاص 600 دستگاه پنل تولید برق خورشدی به عشایر ایلام

 مدیرکل امور عشایر استان ایلام اظهار داشت: امسال با همکاری شرکت توزیع برق استان600  دستگاه پنل تولید برق خورشدی به عشایر ایلام اختصاص داده شده که تاکنون 230 دستگاه از این پنلها توزیع گردیده و مابقی آن نیز تا یک ماه آینده توزیع می شود.

وی با اشاره به این که هزینه این پنلهای خورشیدی ده میلیون تومان است که عشایر تنها 10درصد آن را پرداخت می کنند و 90 درصد آن را دولت می دهد، افزود: در سفر رئیس جمهور به این استان سه میلیارد تومان برای تهیه 250 پنل خورشیدی برای عشایر استان پیش بینی شده که پس از تامین اعتبار تهیه و توزیع می شود.

یاسمی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان ایلام سه میلیارد تومان نیز برای خرید دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار و 15 میلیارد تومان هم برای بهسازی راه های عشایر استان اختصاص داده شده است.

 

پلاک کوبی و هویت گذاری 700 هزار راس دام عشایر ایلام

مدیرکل امور عشایر استان ایلام با بیان اینکه به عشایری که کارت تردد دام نداشته باشند خدمات ارائه نمی شود، گفت: تاکنون 7400 عدد کارت شناسایی و تردد دام برای عشایر استان ایلام صادر شده و  بیش از نیمی از دام عشایر استان یعنی 700 هزار راس پلاک کوبی و هویت گذاری شده اند.

وی به واکسیناسیون عشایر استان در برابر بیماری کرونا نیز اشاره کرد و گفت: بیش از 95درصد عشایر استان دُز اول و 75درصد نیز دُز دوم واکسن مقابله با بیماری کرونا را دریافت کرده اند.

یاسمی در پایان با قدردانی از تلاش های روابط عمومی سازمان در اطلاع رسانی اخبار حوزه عشایری کشور، اظهار داشت: روابط عمومی ها زبان گویای مدیران و انعکاس دهنده مشکلات عشایر و مردم هستند که هم در اطلاع رسانی عملکرد مدیران و دستگاه متبوع خود و هم در رفع مشکلات عشایر تاثیرگذار است و مدیران نباید از اهمیت و جایگاه روابط عمومی غافل شوند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ١٧ آبان ١٤٠٠ - ١١:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: