نسخه چاپی


  چاپ        ارسال به دوست

در نهمین سفر استانی رئیس‌جمهور

رئیس جمهور میهمان سیاه چادرهای عشایر سنگسر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام سیدابرهیم رئیسی صبح پنجشنبه 13 آبان در بدو ورود به استان سمنان در رأس هیئتی راهی مهدی‌شهر شد و در سیاه چادر عشایر این شهرستان پای درد دل عشایر این منطقه نشست و از نزدیک مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در این دیدار در سخنانی عشایر را افرادی غیور دانست و گفت: تدین، انقلابی بودن و سخت کوشی از جمله ویژگی‌های عشایر است.

رئیس جمهور به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران و استاندار سمنان دستور داد برای رفع مشکلات عشایر منطفه پیگیری عاجل صورت گیرد.

رئیسی با تاکید بر راه اندازی مجتمع‌های دامداری و تامین نهاده‌ دامی مورد نیاز عشایر و دامداران، اظهار داشت: نهاده‌های دامی به نحوی در اختیار عشایر و دامداران مهدیشهر قرار گیرد که پس از به ثمر نشستن دام آنها، بازپرداخت اقساط تسهیلات آغاز شود.

دیدار رئیس جمهور با عشایر در حالی صورت گرفت که به دلیل شرایط کرونایی دیدار مردمی با رئیس جمهور در استان سمنان برنامه ریزی نشده بود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان، شش نفر از وزرا و وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان امور عشایر ایران و استاندار سمنان رئیس جمهور را همراهی می کردند.


١٠:٢٧ - 1400/08/16    /    شماره : ١١٠٠٥    /    تعداد نمایش : ١٢٣خروج